Egy belsőépítészeti tervezési folyamat nagyon összetett. A munka során a funkcionális tervektől, a design kialakításán át, az összes szakipari munkára vonatkozó terv kidolgozásáig sokféle és sokrétű feladatot végzünk el. A tervezői munkánkkal a tanácsadástól a komplex belsőépítészeti terv anyag elkészítéséig segítjük megbízóinkat – természetesen igény szerint akár csak bizonyos részeknél, akár végig a teljes folyamat során. Lássuk részletesen, hogy a belsőépítészeti tervezés folyamatában az egyes szakaszok, elemek pontosan mit is jelentenek.
Minden tervezési munka egy igényfelmérő konzultációval indul, amikor tisztázzuk, hogy a megrendelőnek pontosan mire lesz szüksége, milyen lehetőségei vannak és milyen adottságú az ingatlan. Ez alapján készítjük el a tervezésre vonatkozó, személyre szabott árajánlatunkat.
A tervezés megkezdése előtt alaposan, minden részletre kiterjedően felmérjük a tervezésben érintett ingatlant (ha a felmérésre nincsen lehetőségünk, akkor a megbízónak kell biztosítania a tervezéshez szükséges adatszolgáltatást – méretek, fotók, stb.) és egy felmérési alaprajzon rögzítjük a kiindulási állapotot.
A felmérés és a korábbi igényfelmérő beszélgetés alapján elkezdődik a tervezés. Először alaprajzi tervvázlatok készülnek. Ezek segítségével megmutatjuk, hogy az adott lakásban, helyiségben milyen funkcionális lehetőségeink vannak – hogy alakítható ki például a nappali tér, mekkora lehet a hálószoba, elfér-e egy dolgozó is.
A több vázlat alapján közösen gondolkodva, konzultálva, folyamatosan finomítva a terveket kialakul a végleges berendezési terv. Ez a terv lesz minden további terv anyag alapja.
Illetve ez alapján elkészíthető az alap kiviteli terv csomag, ami tartalmaz egy adatszolgáltató tervet a bontások és a gépészeti alapszerelések elvégzéséhez, valamint az újonnan építendő falazatok kialakításához.
Ez az a pontja a tervezésnek, ahol az elkészült terv anyag alapján meg lehet valósítani egy jól működő, funkcionálisan alaposan átgondolt lakás tereit.
Persze az alaprajz elkészültével még nagyon sok kérdés nyitva marad – pl. ez még kevés egy jól funkcionáló világítási rendszer kialakításához, nem tudjuk még a színeket és az egyéb részleteket, amik nélkül nincsen jól működő és szép otthon. De ha innen a megbízó vállalja a továbbiakkal kapcsolatos döntéseket, utánajárásokat és szerencsés esetben egy kreatív kivitelező csapattal dolgozhat, akkor az iránytű a kezében van, ahhoz egy alaposan átgondolt, a személyes igényeire szabott otthont tudjon kialakítani.
A látványtervi szakaszban dolgozzuk ki a lakás enteriőr terveit. Ekkor már térben dolgozunk, megmodellezzük az egyes helyiségeket a berendezéssel együtt. Így láthatjuk, hogy például a nappaliban hogy alakulnak a tér arányok. A modellezéssel párhuzamosan a korábbi egyeztetések alapján megismert igények szerint valósághű színekkel, textúrákkal dolgozunk, hogy az elkészült látványterveken a lehető legélethűbben tudjuk bemutatni az elképzeléseinket. Ekkor már látjuk, hogy hová milyen típusú bútor, dekoráció, burkolat, szín, fény, berendezési tárgy kerül.
A látványtervi szakaszban is „vázlatokkal” indulunk, melyeket addig csiszolunk, amíg minden részlet a megbízó igényei szerint a helyére kerül.
A tervek megvalósításához kiviteli terv anyagot készítünk, mely alapján az elképzelt lakás minden része pontosan a tervek szerint építhető meg. Készülnek elektromos adatszolgáltató tervek, méretezett koncepció tervek a gipszkarton és egyéb épített elemek megépítéséhez, és szintén méretezett koncepció tervek, anyag kiírással az egyedileg tervezett bútorokról – konyha, gardrob szekrények, stb. Burkolat kiosztási terveket adunk a hideg és meleg burkolatok elkészítéséhez. Szín tervek készülnek a festési, tapétázási munkákhoz. Végül pedig egy részletes konszignációt adunk át, mely tartalmazza a betervezett berendezési tárgyakhoz, burkolatokhoz, dekorációhoz, stb. a szükséges információkat (típus, szín, anyag, méret, mennyiség, lelőhely)
Előfordul az is, hogy olyan tervek készülnek, amelyek szükségessé teszik, hogy társ tervezőket vonjunk be a munkába – építési engedély köteles változtatások, gépészeti vagy elektromos szaktervezőt igénylő átalakítási munkák. Ha erre szükség van, akkor már a tervezés korábbi fázisában felhívjuk ügyfelünk figyelmét erre, hogy még idejében dönthessen a továbbiakat illetően – például a terv vázlatok közül inkább azt választja, amit szakipari tervezők bevonása nélkül is meg lehet valósítani, vagy éppen úgy, hogy igen, ezt szeretné, folytassuk ebben az irányban a munkákat.
Igény szerint lehetőség van tervezői művezetés igénybevételére is, amikor is a tervező ellenőrzi, hogy a kiviteli munkák során minden a tervek szerint alakul-e.
A végső simítások elvégzésénél is segítjük ügyfeleinket természetesen. Amikor már minden kivitelezési munka lezajlott, megérkeztek a bútorok és a berendezési tárgyak, dekorációk, akkor tervezői segédlettel kialakítjuk a lakás végleges arcát, azaz felkerül az „I”-re a pont. Egy közös vásárlás keretében beszerezzük az utolsó apró dekorációkat, helyére tesszük ezeket a többivel együtt, megigazítjuk a díszpárnákat, a vázákat, helyükre kerülnek a képek, stb.
A stylist munka tartalma egy fél napos (4 órás) vásárlás Budapesten és 4 órás helyszíni tervezői segítséget az utolsó simításokhoz.